Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” inwestuje w bezpieczeństwo pracowników

Na potrzeby ochrony pracowników przed koronawirusem, Fabryka Farb i Lakierów „Śnieżka” zainstalowała w swoich podkarpackich zakładach profesjonalny, automatyczny system pomiaru temperatury ciała.
Nowy system pomiaru temperatury ciała GANZ Thermometer został zainstalowany w zakładach w Brzeźnicy, Lubzinie i Pustkowie, przy głównych wejściach, przez które przechodzą wszyscy pracownicy.
Temperatura mierzona jest nie tylko pracownikom, ale także wszystkim kierowcom, którzy dostarczają do zakładów komponenty do produkcji oraz odbierają gotowe wyroby z magazynów.

„Gorączka to typowy objaw zakażenia koronawirusem, który pojawia się już we wczesnym stadium choroby. Dzięki tej inwestycji jesteśmy w stanie błyskawicznie zareagować, gdyby któryś z naszych pracowników miał wysoką temperaturę, a tym samym maksymalizować ochronę zarówno jego, jak i pozostałych członków zespołu. Co najważniejsze, nowe urządzenie daje nam duży komfort, bo jest szybkie i nie wymaga angażowania człowieka do ręcznego pomiaru” – mówi Piotr Mikrut, prezes FFiL Śnieżka S.A.