Bramki bezpieczeństwa – TRASKO Automatyka

Firma Trasko Automatyka wychodząc naprzeciw wymogom bezpieczeństwa i higieny w okresie pandemii wprowadza na rynek bramkę z automatycznym pomiarem temperatury oraz prawidłowego założenia maseczki.

System kontroli jest połączony z bramką (tripod), który po zmierzeniu temperatury wpuszcza osobę w strefę wygrodzoną bądź w przypadku wyniku pozytywnego blokuje wejście.

Korzystanie z bramek jest intuicyjne. W pierwszym kroku dokonujemy dezynfekcji rąk, następnie podchodzimy do bramki gdzie odbywa się automatyczny pomiar temperatury za pomocą monitoringu twarzy (obraz termiczny połączony z analizą ciepłoty ciała). Zmierzona temperatura jest wyświetlana na ekranie wyświetlacza LCD wraz z informacją głosową, gdzie otrzymujemy wiadomość o naszym wyniku. W przypadku prowidłowej temperatury ciała wejście zostaje otwarte. W momencie gdy temperatura będzie za wysoka bramka jest blokowana, a dana osoba nie ma możliwości wejścia na teren.

Dodatkowo oprócz kontroli temperatury możemy sprawdzić, czy maseczka na twarz została prawidłowo założona. System wykrywa poprawność temperatury oraz obecność i prawidłowość założenia maseczki. System jest niezwykle precyzyjny i w momencie złego założenia maseczki blokuje możliwość wejścia na obiekt. 

Bramkę można skonfigurować w zależności od potrzeb klienta, może ona realizować dodatkowe funkcje np. kontrola biletów, liczenie osób…

Przedstawione urządzenie jest wykonane w formie mobilnej. Jego małe gabaryty i niska waga pozwalają na transport bez używania specjalistycznych urządzeń. Kompaktowość systemu oraz jego kształt pozwala na wykorzystanie go w każdych warunkach oraz w każdym pomieszczeniu. System umożliwia rozbudowę, jest łatwy w obsłudze i eliminuje bliski kontakt z osobami potencjalnie chorymi.