Mierzenie i wykrycie podwyższonej temperatury i gorączki, skanowanie osób wchodzących

Nasza firma wprowadziła niedawno na rynek zestaw innowacyjnych urządzeń przeznaczonych do mierzenia temperatury ciała oraz skanowania i liczenia osób wchodzących do pomieszczenia. Smart Terminal i GANZ Thermometer to narzędzia oparte na algorytmach sztucznej inteligencji, umożliwiające m.in. sprawdzenie gorączki i zweryfikowanie obecności maseczki na twarzy. W dobie obecnie panującej pandemii koronawirusa bardzo ważne jest zastosowanie specjalnych środków ostrożności w firmie czy przestrzeni publicznej. Zasłanianie ust i nosa oraz wczesne wykrywanie podwyższonej temperatury zmniejsza ryzyko zarażenia się chorobami przenoszonymi drogą kropelkową.

Nowoczesne technologie do mierzenia temperatury osób wchodzących do budynku

Coraz więcej firm, urzędów, szkół i uczelni na całym świecie w trosce o bezpieczeństwo inwestuje w nasz system Ganz. Skanowanie osób pod kątem gorączki jest teraz możliwe bezobsługowo oraz bez wdrażania specjalistycznych procedur. Smart Terminal to urządzenie pozwalające bezdotykowo zmierzyć temperaturę ciała. Dzięki algorytmom sztucznej inteligencji wykrywa on twarz z odległości od 0,5 do 1,8 metra w przeciągu zaledwie 200 milisekund, a następnie dokonuje pomiaru i sprawdza, czy usta i nos zakryte są maseczką. Wykrycie gorączki następuje w ciągu maksymalnie 2 sekund. System można zintegrować z kontrolą dostępu i jeżeli zauważy on jakąkolwiek nieprawidłowość, drzwi wejściowe zostaną zablokowane.

Zadzwoń teraz!

Mierzenie osobom wchodzącym do budynku podwyższonej temperatury ciał bezdotykowo umożliwia także GANZ Thermometer, który za pomocą kamery bi-spektralnej śledzi twarze nawet 16 ludzi naraz i prezentuje wyniki w czasie rzeczywistym. Skanowanie odbywa się w jego przypadku z odległości od 3 do 5 metrów, więc korzystniej jest go stosować już w środku pomieszczenia lub na korytarzu. Można oczywiście używać obu narzędzi jednocześnie, co zapewni kompleksową ochronę. Szybkie wykrycie gorączki może pomóc ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, a autonomiczność systemu pozwala zaoszczędzić czas i zwalnia z przymusu zatrudnienia dodatkowych pracowników do skanowania każdej z osób po kolei.