Przesiewowy pomiar temperatury

Wraz z szybkim rozwojem technologii na rynku pojawiają się nowe, coraz bardziej wydajne rozwiązania umożliwiające przesiewowy pomiar temperatury. Nasza firma, wypuszczając na rynek termometry oparte na sztucznej inteligencji, stała się jednym z pionierów w tej dziedzinie.

Badania przesiewowe stosuje się profilaktycznie wśród osób narażonych na zachorowanie. Taka profilaktyka jest szczególnie ważna w przypadku wybuchu ogólnoświatowej pandemii, ponieważ narażony jest praktycznie każdy, niezależnie od wieku czy stylu życia. Jednym z głównych symptomów wirusa SARS-CoV-2, powodującego chorobę COVID-19, jest właśnie podwyższona temperatura.

Urządzenia do pomiaru temperatury oparte na sztucznej inteligencji

Na wyniki badania wpływa bardzo wiele czynników, takich jak wiek, płeć, poziom stresu czy nawet pora dnia. Mimo sporego marginesu błędu przesiewowy pomiar wciąż jest jednym z najprostszych sposobów wczesnego wykrycia choroby. Należy więc zadbać o to, aby procedura ta odbywała się jak najszybciej i najdokładniej. Oparte na sztucznej inteligencji termometry, które wykorzystują kamery termowizyjne, umożliwiają uzyskanie bardzo precyzyjnych i szybkich wyników.
Zadzwoń teraz!
Jednym z takich urządzeń jest GANZ Thermometer, który skraca czas badania do minimum, pozwalając zmierzyć temperaturę ciała nawet u szesnastu osób w jednym momencie. Jego działanie opiera się na użyciu kamery bi-spektralnej – termowizyjnej oraz optycznej z analityką wideo – która umożliwia śledzenie twarzy i mierzy gorączkę na ich obszarze w czasie rzeczywistym. Ludzie poddawani badaniu muszą tylko znaleźć się w odległości nie większej niż 5 metrów od detektora. Podczas mierzenia uwzględnia on warunki otoczenia, emisyjność i odległość, w związku z tym wyniki są bardzo precyzyjne – dokładność wynosi aż 0,3°C. Narzędzie to jest bardzo proste w konfiguracji i wielofunkcyjne. Zastosowanie tak zaawansowanego technicznie urządzenia daje szansę na przeprowadzanie przesiewowych pomiarów temperatury w zupełnie nowym wymiarze.