MOPS w Sosnowcu zastosował Smart Terminal

Do MOPS-u w Sosnowcu nie wejdzie nikt z podwyższoną temperaturą. Nowoczesny terminal rozpoznaje osoby bez maseczek. To nowa metoda walki z COVID-19.

Kilka dni temu w głównej siedzibie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Sosnowcu przy ul. 3 Maja zamontowano nowoczesny terminal, który mierzy temperaturę i rozpoznaje osoby wchodzące bez maseczki. Jednocześnie za pomocą obrazu i głosu przekazuje badanej osobie informację, czy jej temperatura jest w normie. Podaje też głosowy komunikat, jeśli ktoś nie ma ubranej maseczki.

Wcześniej osobom wchodzącym strażnicy mierzyli temperaturę. Do naszej placówki dziennie przychodzi od kilkuset do ponad tysiąca osób. Strażnicy nie nadążali z mierzeniem. Tworzyły się kolejki, zatory. Termometry są na baterie, szybko się rozładowywały. Ludziom puszczały nerwy. Trzeba było jakoś to wszystko usprawnić – mówi Marek Kopczacki, rzecznik MOPS-u.

Nasi panowie strażnicy poczuli się też znacznie bezpieczniej. Nie muszą już podchodzić do każdego, kto wchodzi – mówi Marek Kopczacki.